O NÁS

Sme dvaja. 
Peter Soľár a Dušan Harangozó.

Už dlhé roky sa venujeme športu. Dušan sa na svojich prvých bežeckých pretekoch zúčastnil v roku 1993 a v 1999 zorganizoval svoje prvé vlastné. Potom prišla pauza a k športu sa vrátil až v roku 2008.
Peťo sa na prvých pretekoch zúčastnil v roku 1997.

Na pretekoch sme sa pomerne intenzívne zúčastňovali od roku 2008. Cestné behy, horské behy, ultra, triatlony, cyklistika - všeličo. Začali sme pomáhať pri organizácii Cross Country Baba-Kamzík, v roku 2010 sme s niekoľkými priateľmi založili športový klub ŠK pre Radosť a vznikol beh ZOBORSKOU LESOSTEPOU.

V roku 2011 zobral Peťo do ruky stopky a veľmi dobre (a amatérsky) odmeral kamarátom niekoľko podujatí. 
V roku 2012 sme začali Dračí kros. Požiadavky na meranie podujatí Peťovi pribúdali a v roku 2013 si zaobstaral prvú čipovú časomieru. V 2013 sme „získali nášho prvého klienta“ na usporiadateľské služby – PomléRun a niekoľko ďalších. 

Nasledujúce roky sa Peťo zlepšoval v meraní a Dušan v organizovaní podujatí. 
Rok 2015 bol pre nás prelomový. Začali sme pracovať spolu, prevzali sme organizáciu pretekov Baba-Kamzík, mali sme 31 klientov a na jeho konci sme sa rozhodli, že ak to chceme robiť poriadne, musíme to robiť naozaj profesionálne. Tak sme obaja skončili v práci založili sme SunBell.

Poznáme podujatia z oboch strán. Ako účastníci a aj ako organizátori. To nám dáva skvelú východiskovú pozíciu aby sme v tom čo robíme boli naozaj dobrí.
Pri časomiere sme rýchlo pochopili, že to nie je niečo čo sa dá robiť popri práci po víkendoch. Teda dá, ale nie poriadne. A časomieru treba robiť poriadne. Zlý, alebo dokonca chýbajúci čas je niečo neprípustné. Pretekár dal zo seba všetko, organizátor do nás vložil svoju dôveru a našou povinnosťou je dodať výsledok. Výsledky musia byť presné a v poslednej dobe aj bleskové.
Dokonalé online výsledky by mali byť samozrejmosť a technologické vychytávky sú znakom skutočne kvalitnej časomiery ktorá sa neustále vzdeláva a zlepšuje.

Ďalším významným míľnikom bolo pre nás uvedenie GPS monitorovania. To samo o sebe nie je časomierou, ale s využitím našich skúseností sa nám podarilo vyvinúť službu v ktorej spájame tieto dve veci do jednej funkčnej služby. Do GPS monitorovania sme si priniesli z časomiery rovnaké princípy: Absolútna bezchybnosť a presnosť. Čokoľvek menej je jednoducho neprípustné. Neučíme sa za chodu počas podujatí, systém pokus-omyl medzi naše pracovné postupy nepatrí.

Preto ponúkame iba služby za ktorými si stojíme a máme ich mnoho krát otestované a 100% funkčné. Aby sme mohli našim kamarátom športovcom aj organizátorom kedykoľvek podať ruku.


Keď práve nemeriame a neorganizujeme, tak sa občas zúčastníme nejakých pretekov, rozvíjame portál horskybeh.sk, alebo náš klub ŠK pre Radosť. Zostávame verní komunite a vraciame späť. Pomáhali sme ako dobrovoľníci na viacerých podujatiach. Práce pribúda, stále však pomáhame na Leteckej stovke a počas Štefánik trail.
Snažíme sa podporovať rozvoj horského behu na Slovensku a podporujeme tiež iniciatívy na čistenie lesov ako napr. plogging a pod.

Vieme, že každé podujatie je iné. Nie každý potrebuje GPS tracking, alebo video z cieľa. Preto ponúkame skladačku služieb ktorú si každý organizátor môže poskladať presne podľa svojich aktuálnych potrieb a rozpočtu. Neponúkame „balíčky“, ponúkame riešenia presne na mieru.

Robíme a vieme toho oveľa viac. Je len na vás ktoré naše služby využijete a poskladať si tak riešenie podľa svojich potrieb a predstáv.

Zistite viac o našich jednotlivých službách v sekciách:

  • qxio-naviconO NÁS
  • qxio-naviconPREČO SUNBELL
  • qxio-naviconČASOMIERA
  • qxio-naviconGPS MONITOROVANIE
  • qxio-naviconUSPORIADATEĽSKÉ SLUŽBY
  • qxio-naviconPRENÁJOM MATERIÁLU
  • qxio-naviconPROPAGÁCIA